
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 160 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Type | TTL |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 3.4 ns |
| Quiescent Current | 5 mA |
| Propagation Delay | 3.4 ns |
| High Level Output Current | -12 mA |
| Low Level Output Current | 12 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Frequency | 160 MHz |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 915
Distributors
pcbx
Unit Price$0.86348
Ext.Price$0.86348
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.86348 | $0.86348 |
| 10 | $0.63180 | $6.31800 |
| 25 | $0.57110 | $14.27750 |
| 50 | $0.53717 | $26.85850 |
| 100 | $0.50526 | $50.52600 |
| 300 | $0.48386 | $145.15800 |
| 500 | $0.46337 | $231.68500 |
| 1000 | $0.42832 | $428.32000 |
| 3000 | $0.41662 | $1249.86000 |
| 5000 | $0.40524 | $2026.20000 |
